Veri Kullanım İlkesi

Sosyal Medya hesaplarınızda bulunan çeşitli bilgileri alıyoruz ve bunları sizi daha iyi analiz ederek, size daha iyi hizmetverebilmek için kullanıyoruz. Bilgileriniz, siteye kaydolurken vermeniz gereken bilgiler ile sitede kendi isteğinizle paylaştığınız bilgilerdir.

Kayıt bilgileri: Sosyologger’a kaydolurken bize adınız, e-posta adresiniz, doğum tarihiniz ve cinsiyetiniz gibi bilgileri vermeniz gerekir. Bazı durumlarda, telefon numaranız gibi diğer bilgileri kullanarak kaydolmanız mümkün olabilir.

Kendi isteğinizle paylaştığınız bilgiler: Sisteme eklediğiniz sosyal medya hesaplarınız aracılığı ile Sosyologger’ın erişimine izin verdiğiniz bilgilerdir. Adınız, profil resimleriniz, kapak fotoğraflarınız, cinsiyetiniz, ağlarınız, kullanıcı adınız ve Kullanıcı Kimliğiniz herkese açık yapmayı seçtiğiniz bilgilerle aynı şekilde değerlendirilir. Doğum tarihiniz, belirli bir yaş sınırlamasına tabi olan içerik ve reklamları, yaşınıza uygun olduğu takdirde size göstermek gibi şeyleri yapabilmemizi sağlar.

Başkalarının sizin hakkınızda paylaştığı bilgiler: Arkadaşlarınızın eklediği sosyla medya hespalarından alınan bilgiler içinde, sizinle ilgili olarak bulunan etiketler, sözetmeler vs. gibi bilgiler bu gruba dahildir. Her zaman herkese açık bilgiler Aşağıda sıralanan bilgiler her zaman herkese açıktır ve herkese açık yapmaya karar verdiğiniz bilgilerle aynı muameleyi görür: Adınız: Bu, arkadaşlarınızın ve akrabalarınızın sizi bulmasına yardımcı olur. Gerçek adınızı paylaşmaktan rahatsızlık duyuyorsanız, hesabınızı istediğiniz zaman silebilirsiniz.

Puan: Sosyologger tarafından, bağlamış olduğunuz sosyal ağlardaki son 90 günlük etkinliğinizi ve çevrenizdekilerin bu etkinliğe gösterdikleri tekpilerin ölçülmesi oluşan puanınızdır. Profil Resimleri ve Kapak Fotoğrafları: Bunlar, arkadaşlarınızın ve akrabalarınızın sizi tanımasına yardımcı olur. Yeni bir profil resmi veya kapak fotoğrafı eklerseniz, siz silmedikçe önceki fotoğraf, profil resmi veya kapak fotoğrafı albümünüzde kalır.

Ağlar: Sosyologger hesabınıza eklemiş olduğunuz farklı sosyal medya hesaplarını gösterir.

Cinsiyet: Bu, sizden doğru şekilde bahsedebilmemizi sağlar.